1272947
Vas med lock, porslin. Qingdynastin, Kanton, sent 1800-tal.
Vas med lock, porslin. qingdynastin, kanton, sent 1800-tal.

Hög avsmalnande hals, dekor i famille rosepaletten med figurscener från hovlivet. Höjd 38,5 cm.

Slitage. Nagg.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V10

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 1 timme
2 000
198
240
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
10 jan 2:11
2 000 SEK