Skulpturer/figuriner, 2 st, grön sten. Kina, 1900-tal.

Skuren dekor av häst samt den andra med fåglar bland växter. Höjd 17,5-19,5 cm. På träställ.

Slitage. Smärre nagg.

Utropspris
2 500 SEK