1260366
Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Fat, porslin. mingdynastin, wanli (1572-1620).

Konturerat bräm, dekor i wucafärger av blommor. Diameter 31,5 cm.

Tillverkningsspricka i botten. Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V11
Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 1 timme
5 000
495
599
Utropspris
7 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 5 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (6 bud)
15 jan 18:41
5 000 SEK
15 jan 7:13
4 000 SEK
12 jan 14:36
1 200 SEK
9 jan 19:46
1 100 SEK
8 jan 17:28
1 000 SEK