1287272
Urna med lock, porslin. Kina, 1900-tal.
Urna med lock, porslin. kina, 1900-tal.

Ovoid med dekor i famille rosefärger föreställande krysantemum, lotus och körsbärsblom. Höjd 30 cm.

Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 000
198
241
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
19 jan 16:40
2 000 SEK
18 jan 23:52
1 600 SEK
18 jan 23:51
1 500 SEK
18 jan 22:17
1 200 SEK
16 jan 11:58
1 100 SEK