1288465
Vaser omgjorda till lampor, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
Vaser omgjorda till lampor, ett par, porslin. kina, 1900-tal.

Dekor i famille vertefärger, med motiv av hovfigurer i palatsmiljö. Höjd på vas 47,5 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Borrad. Inga synliga skador.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - P5

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 200
218
265
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
19 jan 16:06
2 200 SEK
19 jan 16:05
2 000 SEK
19 jan 16:05
2 000 SEK
19 jan 15:41
1 800 SEK
15 jan 16:29
1 500 SEK