1274365
Bålskål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Bålskål, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Europeiserade dekor i famille rosefärger. Diameter 23 cm.

Små glasyrnagg. Slitage.

Slutpris
2 200
218
265
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
19 jan 17:17
2 200 SEK
19 jan 17:17
2 111 SEK
19 jan 17:12
2 000 SEK
19 jan 17:12
1 900 SEK
19 jan 17:00
1 800 SEK