1260458
STEKFAT samt TALLRIKAR, fem stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Stekfat samt tallrikar, fem stycken, kompaniporslin. qingdynastin, 1700-tal.

Olika dekor i underglasyrblått. Längd stekfat 31,5 cm. Diameter tallrikar, 22-23 cm.

Tallrikarna med sprickor nagg.

Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
2 600
258
314
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
19 jan 17:29
2 600 SEK
19 jan 9:03
2 400 SEK
12 jan 21:02
2 200 SEK
12 jan 21:02
2 200 SEK
8 jan 19:46
2 000 SEK