1267416
Bordsdekorationer, 2 st, olika stenarter, Kina 1900-talets senare hälft.
Bordsdekorationer, 2 st, olika stenarter, kina 1900-talets senare hälft.

Skulpterade blad och frukter fästa på trädstomme. Den ena bordsdekorationen på emaljerat fat. Höjd ca 17 resp 23 cm.

Nagg på enstaka blad.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V10
Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
200
2 017
243
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (7 bud)
19 jan 18:28
200 EUR
19 jan 18:28
190 EUR
19 jan 18:06
130 EUR
19 jan 18:06
120 EUR
14 jan 18:21
100 EUR