1287270
Skål, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. Kanton för persisk marknad.
Skål, porslin. qingdynastin, 1800-tal. kanton för persisk marknad.

Dekor i famille rosepaletten av blommor och scener från palatslivet mot en blå fond. Diameter 20,5 cm.

Ifylllda nagg.

Slutpris
4 000
397
483
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
9
16 jan 13:05
4 000 SEK
8
15 jan 6:41
2 400 SEK
14 jan 6:43
2 200 SEK
11 jan 22:59
2 000 SEK
11 jan 13:49
1 900 SEK