1281134
Skålfat, ett par, samt skål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Skålfat, ett par, samt skål, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av bl.a. träd, blommor, växter, blommande trädgård. Diameter 16,5-20,5 cm.

Slitage. Missfärgningar. Nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Slutpris
3 266
324
394
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
19 jan 17:43
3 266 SEK
19 jan 17:27
3 066 SEK
19 jan 17:27
3 023 SEK
19 jan 16:41
2 866 SEK
19 jan 16:41
2 666 SEK