1260183
Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Fat, porslin. mingdynastin, wanli (1572-1620).

Dekor i underglasyrblått av änder invid lotusdamm. Runt brämet växter inom radiella fält. Diameter 28,5 m.

Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V11
Proveniens

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 3 timmar
5 200
514
623
Utropspris
7 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 5 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (8 bud)
14 jan 22:07
5 200 SEK
13 jan 11:28
5 000 SEK
13 jan 11:00
3 500 SEK
11 jan 19:00
3 000 SEK
11 jan 0:21
2 000 SEK