1279203
Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Skål, porslin. qingdynastin, kangxi (1662-1722).

Dekor i famille vertefärger mot gulbeige grund. Diameter 15 cm.

Spricka, nagg, slitage.

Slutpris
3 200
317
386
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (18 bud)
11
19 jan 20:48
3 200 SEK
9
19 jan 20:48
3 009 SEK
9
19 jan 20:29
3 000 SEK
8
19 jan 20:24
2 800 SEK
10
19 jan 20:24
2 609 SEK