1260183
Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Fat, porslin. mingdynastin, wanli (1572-1620).

Dekor i underglasyrblått av änder invid lotusdamm. Runt brämet växter inom radiella fält. Diameter 28,5 m.

Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V11
Proveniens

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
6 700
664
808
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
19 jan 9:40
6 700 SEK
19 jan 9:40
6 500 SEK
19 jan 8:35
6 400 SEK
19 jan 8:35
6 200 SEK
18 jan 20:37
5 700 SEK