1260287
Tallrikar, tre stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Tallrikar, tre stycken, porslin. qingdynastin, kangxi (1662-1722).

Dekor i famille vertefärger av antikviteter så som böcker, vaser samt rullmålningar i trädgård. Runt brämet blommor. Allt mot en gul fond. Diameter 21 cm.

Lagningar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V10
Proveniens

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
7 963
790
961
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (37 bud)
19 jan 19:18
7 963 SEK
19 jan 19:18
7 763 SEK
19 jan 19:16
7 644 SEK
19 jan 19:16
7 444 SEK
19 jan 19:15
7 223 SEK