1260366
Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Fat, porslin. mingdynastin, wanli (1572-1620).

Konturerat bräm, dekor i wucafärger av blommor. Diameter 31,5 cm.

Tillverkningsspricka i botten. Slitage.

Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
7 000
694
845
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
19 jan 15:04
7 000 SEK
19 jan 14:31
6 800 SEK
19 jan 14:31
6 700 SEK
19 jan 13:34
6 400 SEK
19 jan 12:20
6 200 SEK