1268392
Vas, porslin. Kina, sen Qingdynastin, omkring 1900.
Vas, porslin. kina, sen qingdynastin, omkring 1900.

Dekor i underglasyrblått samt med geglasyr. Höjd 40,5 cm. Diameter 25 cm.

Gulnad krackelyr. Åldersrelaterat slitage.

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Utropspris
300 EUR