1272947
Vas med lock, porslin. Qingdynastin, Kanton, sent 1800-tal.
Vas med lock, porslin. qingdynastin, kanton, sent 1800-tal.

Hög avsmalnande hals, dekor i famille rosepaletten med figurscener från hovlivet. Höjd 38,5 cm.

Slitage. Nagg.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V10

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
6 211
616
749
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
19 jan 17:44
6 211 SEK
19 jan 17:44
6 200 SEK
19 jan 16:38
6 000 SEK
19 jan 16:15
3 000 SEK
18 jan 22:18
2 200 SEK