1274365

Bålskål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Bålskål, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Europeiserade dekor i famille rosefärger. Diameter 23 cm.

Små glasyrnagg. Slitage.

Utropspris
3 000 SEK