1279203
Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Skål, porslin. qingdynastin, kangxi (1662-1722).

Dekor i famille vertefärger mot gulbeige grund. Diameter 15 cm.

Spricka, nagg, slitage.

Utropspris
2 500 SEK