1279294

Skålfat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Skålfat, porslin. qingdynastin, kangxi (1662-1722).

Konturerat med dekor av blommor i imari verte paletten. Diameter 26,5 cm.

Spricka, lagning. Kantnötning.

Proveniens

Sydney Moss, London.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK