1281134
Skålfat, ett par, samt skål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Skålfat, ett par, samt skål, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av bl.a. träd, blommor, växter, blommande trädgård. Diameter 16,5-20,5 cm.

Slitage. Missfärgningar. Nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
4 000 SEK