1282069

Skål på fot, porslin, Qingdynastin, sent 1800-tal.

Skål på fot, porslin, qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger med motiv av rundlar med blommor och växter mot turkosblå botten. Under med Qianlong sigillmärke i rött. Diameter 21 cm.

Färgbortfall. Slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
1 500 SEK