1283922

Keisen Eisen (1790-1848), efter, färgträsnitt. Japan, sent 1800/tidigt 1900-tal.

Keisen eisen (1790-1848), efter, färgträsnitt. japan, sent 1800/tidigt 1900-tal.

Courtesan, från serien Beauties in the Modern Style. Mått med ram 53,5x41 cm.

Ej examinerad ur ram. Skador.

Övrigt

See similar at the Museum of Fine Arts Boston, 11.16921.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
1 500 SEK