1284111
Krukor, tre stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
Krukor, tre stycken, porslin. transition, 1600-tal.

Dekor i wucai färger, med motiv av buddhistiska lejon samt växter. Höjd 10-12,5 cm.

Nagg. Sprickor. Slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
3 000 SEK