Skål, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. Kanton för persisk marknad.

Dekor i famille rosepaletten av blommor och scener från palatslivet mot en blå fond. Diameter 20,5 cm.

Ifylllda nagg.

Utropspris
6 000 SEK