1287272
Urna med lock, porslin. Kina, 1900-tal.
Urna med lock, porslin. kina, 1900-tal.

Ovoid med dekor i famille rosefärger föreställande krysantemum, lotus och körsbärsblom. Höjd 30 cm.

Slitage.

Utropspris
4 000 SEK