1287273
Urna med lock, porslin. Kina, 1900-tal.
Urna med lock, porslin. kina, 1900-tal.

Ovoid form med dekor i famille rosefärger av blommor så som magnolia och pion. Höjd 31 cm.

Lock skiljer ngt i dekoration. Men passar väl. Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
3 800
377
459
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
19 jan 20:54
3 800 SEK
19 jan 20:54
3 600 SEK
12 jan 11:56
3 400 SEK
12 jan 11:56
3 200 SEK
8 jan 21:29
3 000 SEK