1287278
Urna med lock, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).
Urna med lock, porslin. japan, meiji (1868-1912).

Balusterform med dekor i imarifärger av blommor. Locket krönt av fohund. Höjd 43 cm.

Locket med undersidesnagg. Förgyllningen med slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, 00160 Helsingfors

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
3 400
337
410
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
19 jan 19:32
3 400 SEK
19 jan 19:06
3 200 SEK
19 jan 10:47
3 000 SEK
19 jan 10:47
2 800 SEK
19 jan 10:46
2 600 SEK