Utagawa Hiroshige (1797–1858), efter, färgträsnitt. Japan, "Peacock and Peonies", sent 1800/tidigt 1900-tal.

"Peacock and Peonies", mått med ram 58x34,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Skador.

See similar at:
Museum of Fine Arts Boston, 11.2131;
21.7907;
06.1158;
11.39604;
Tokyo National Museum, C0082437;
Harvard Art Museum, 1933.4.305;

Utropspris
2 500 SEK