Suzuki Harunobu (1724/25-70), efter, färgträsnitt. Japan, sent 1800/tidigt 1900-tal.

"Wakamatsu", från Book Yoshiwara Bijin Awase. Mått med ram: 43 x 33 cm.

Ej examinerad ur ram. Skador.

See similar from the Museum of Fine arts, 21.4673.

Utropspris
1 500 SEK