Okänd konstnär 1700-tal, miniatyr. Osignerad. Gouache på ben 6 x 4,5 cm (ink ram 13,5 x 12 cm).
Dam i blå klänning och pärlor. Osignerad. Inklusive rikt dekorerad samtida ram 13,5 x 12 cm. Gouache på ben 6 x 4,5 cm.
Vertikal spricka. Smärre färgbortfall. Liten fläck i vänster kant.