Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Selected Antiques

Temaauktionen ”Selected Antiques” innehåller utvalda föremål och konstobjekt från flera sekler, från 1600-tal till tidigt 1900-tal. Här finns möbler i barock, rokoko och gustaviansk stil, utsökt konsthantverk så som förgyllda bronser, vackra silverföremål och porslin till speglar och mattor. Konsten består av finstämt klassiskt landskapsmåleri, äldre porträtt, stilleben och skulpturer.

Fråga oss om du vill veta mer om föremålen eller vill ha råd inför budgivning.

13 föremål