1292283

Rembrandt Harmensz van Rijn, kopia efter

(Holland, 1606-1669)
Rembrandt harmensz van rijn, kopia efter. osignerad. förstärkt pannå 41,5 x 30 cm.

Rembrandt Harmensz van Rijn, kopia efter. Osignerad. Förstärkt pannå 41,5 x 30 cm.

Porträtt av en skrattande ung man. Osignerad. Förstärkt pannå 41,5 x 30 cm.

Obetydlig ytsmuts.
Krackelyr. Smärre skrapmärken främst längs ramkanterna. Några mindre färgbortfall. Retuscher.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L120
Övrigt

Originalet finns på Rijksmuseum i Amsterdam.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

8 777
869
1 056
Utropspris
15 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (12 bud)
23 feb 16:54
8 777 SEK
23 feb 16:51
8 300 SEK
23 feb 16:48
7 900 SEK
23 feb 16:45
7 001 SEK
23 feb 16:42
6 066 SEK