1299539

Maud von Rosen

(Sverige, 1902-1998)
Maud von rosen, skulptur. sign. och daterad 1942. gjut.stämpel. brons. total höjd  38 cm.

Maud von Rosen, skulptur. Sign. och daterad 1942. Gjut.stämpel. Brons. Total höjd 38 cm.

Ett fullblod. Monogramsignerad. Daterad 1942. Gjutarstämpel Herman Bergman fud. Brons. Höjd 34 cm (inklusive stensockel 38 cm). Längd 44 cm.

Strödda skrapmärken. Fläckar. Ett par sprickor i stenbasen.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93

Slutpris
28 000
2 771
3 316
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (36 bud)
9
8 apr 21:40
28 000 SEK
8
31 mar 17:38
27 000 SEK
31 mar 17:38
26 732 SEK
28 mar 16:09
26 000 SEK
28 mar 16:09
25 000 SEK