Rudolf Kaesbach

(Tyskland, 1873-1955)
Rudolf Kaesbach
(Tyskland, 1873-1955)

Rudolf Kaesbach, skulptur, brons, signerad.

Dansös i steget. Signerad R KAESBACH. Monterad på sockel av sten. Höjd inklusive sockel 18 cm.

Sockel ev senare. Något slitage på patina vid signatur.

Utropspris
4 000 SEK

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962