Utagawa Kunisada (Toyokuni III)

(Japan, 1786-1865)
(Japan, 1786-1865)

Utagawa Kunisada, diptyk, färgträsnitt, 2 st, Japan, 1800-tal.

Actors Ichikawa Danjuro VIII, Bando Shuka I, and Matsumoto Kinsho, Yosaburo Ichidaiki. Mått med ram 49,5x62 cm.

Ej examinerad ur ram. Smärre skador.

See similar at the Museum of Fine arts Boston, 11.40811a-b.

Utropspris
2 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

160. Hans Hammarskiöld, "Covent Garden, London, 1955".
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK