James Brown

(USA, 1951-2020)
James Brown
(USA, 1951-2020)

JAMES BROWN, lavering signerad och daterad 1988 a tergo

"The Passion XXV".
Bladstorlek 49,5 x 31,5 cm. Inklusive ram 71 x 52 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Anders Tornberg Gallery, Lund.

Klubbat pris
5 000
457
484
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
7 mar 2021 20:16
5 000 SEK
7 mar 2021 19:08
3 900 SEK
6 mar 2021 10:22
3 500 SEK
6 mar 2021 10:18
3 000 SEK
28 feb 2021 10:08
2 622 SEK
27 feb 2021 17:37
2 422 SEK
26 feb 2021 12:45
2 222 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57