1334740

Lena Cronqvist

(Sverige, Född 1938)
Lena cronqvist, olja på duk, signerad l cronqvist och daterad 1985.

Lena Cronqvist, olja på duk, signerad L Cronqvist och daterad 1985.

"Granarna". Duk 180 x 200 cm.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - O37

Verken finns att se på Bukowskis, Berzelii Park 1
15 – 18 september, onsdag – fredag 11.00–17.00, lördag 11.00–15.00.

Uthämtning av inköpta verk
Bukowskis Västberga allé 3, från den 24 september

Proveniens

Galerie Belle (Carl-Johan Bolander), Västerås, 1987.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
80 000
7 887
9 291
Utropspris
100 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
17 sep 19:32
80 000 SEK
14 sep 21:32
75 000 SEK
14 sep 17:07
31 000 SEK
14 sep 13:55
30 000 SEK
14 sep 9:15
5 000 SEK