Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Firma Svenskt Tenn

(Sverige, Grundat 1924)
Firma Svenskt Tenn
(Sverige, Grundat 1924)

Ljusstakar, ett par, mässing, modell 2539. Firma Svenskt Tenn, formgiven 1949-50.

Efter engelsk modell ca 1949-50, modellnummer 2539. Höjd 35 cm.

Slitage. Repor. Fläckar. Missfärgningar.

Formgivare

Utropspris
2 500 SEK