Easter Edit

Bli inspirerad till påsken och bjud på ett urval ur Bukowskis kvalitetsauktioner online. Från furu till designklassiker är urvalet i denna temaauktion ett fint komplement till alla sorters hem. Skapa en personlig oas och utforska objekt med varierande estetik, vacker patina och unik historia.

44 föremål
Bägare, silver, barockstil, CG Hallberg, Stockholm 1945.
Slutpris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jonas Rooth, skulptur, glas, signerad, 1990-tal.
Slutpris
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Fåtölj, OH Sjögren, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
12 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Carl-Harry Stålhane, vas, stengods, Rörstrand, signerad.
Slutpris
2 010 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Trädgårdsurnor, ett par, 1900-tal.
Slutpris
9 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SOFFBORD, sannolikt Reiners, Mjölby, 1940-tal.
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Max Papart, 2 st, carborundumetsning, signerad 1V/XV.
Slutpris
12 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa 1970-tal.
Utropspris
4 000 SEK
Ljuslampetter, ett par, art déco, Firma Svenskt Tenn, 1925.
Slutpris
4 601 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ellen Trotzig, olja på duk signerad.
Slutpris
15 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, kelim, ca 294 x 219 cm.
Slutpris
4 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
K Andersson, bägare, silver, Stockholm 1901.
Slutpris
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hermès, scarf, "1789 Liberté Égalité Fraternité".
Slutpris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunnar Nylund, golvvas, stengods, Rörstrand.
Slutpris
8 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK