Design MöblerEaster Edit
1309809

Frank Lloyd Wright

(USA, 1867-1959)
Frank lloyd wright, karmstol, modellnummer 606 "barrel", cassina.

Frank Lloyd Wright, karmstol, modellnummer 606 "Barrel", Cassina

Stomme av lackad körsbär. Lös stoppad skinnklädd sits. Stämpelmärkt från tillverkaren. No 09481 Sitthöjd ca 44, höjd 81 cm.

Smärre slitage, obetydliga repor.

Övrigt

Häfte från tillverkaren medföljer.

Slutpris
30 000
2 969
3 553
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (45 bud)
10
8 apr 15:16
30 000 SEK
11
8 apr 15:16
29 000 SEK
10
8 apr 15:16
28 000 SEK
11
8 apr 15:16
27 000 SEK
10
8 apr 15:14
26 000 SEK