Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Johannes Collin

(Sverige, 1873-1951)
Johannes Collin
(Sverige, 1873-1951)

Johannes Collin, skulptur, brons, signerad och daterad 1910.

Marie Claire, enfant. H. 10,5 cm. på stenbas.

Utropspris
5 000 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13