1295566

Ulla & Gustav Kraitz

(Sverige, 1900-tal)
Ulla & gustav kraitz, skulptur, stengods.

Ulla & Gustav Kraitz, skulptur, stengods.

Torso. Högbränt stengods, blå glasyr. Osignerad. Höjd 16 cm. På träsockel.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
4 000 SEK