1295608

Manfred Flyckt

(Sverige, 1893-1956)
Manfred flyckt, olja på duk, signerad. utförd ca 1940.

Manfred Flyckt, olja på duk, signerad. Utförd ca 1940.

"Varnumsjön". 48 x 68 cm.

Borås Konstmuseum, Kulturhuset, "Källsprång", 6 juni - 22 aug 1993.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
1 500 SEK