1295643

Endre Nemes

(Ungern/Sverige, 1909-1985)
Endre nemes, etsning, 1946, signerad 1/50.

Endre Nemes, etsning, 1946, signerad 1/50.

"Kärvarna och den dansande döden". P. 33 x 40 cm.

Ej examinerad ur ram.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
2 500 SEK