1304886

Staffan Nihlén

(Sverige, Född 1929)
Staffan nihlén, skulptur, brons, signerad och daterad -90.

Staffan Nihlén, skulptur, brons, signerad och daterad -90

"Mänsklig åtbörds varsamhet". Höjd 18 cm. Medföljande vit stensockel höjd 5,5 cm, bredd 15 x 14,5 cm.

Ytsmuts. Mindre repor och på några ställen avskavd patinering.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK