Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Anders Olson

(Sverige, 1880-1955)
Anders Olson
(Sverige, 1880-1955)

Anders Olson, brons, signerad och daterad 1929.

Stående modell. Gjutarstämplar Rosengrens, Limhamn. Höjd 22 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
2 500 SEK