1313596

Anders Olson

(Sverige, 1880-1955)
Anders olson, brons, signerad och daterad 1929.

Anders Olson, brons, signerad och daterad 1929.

Stående modell. Gjutarstämplar Rosengrens, Limhamn. Höjd 22 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
2 500 SEK