1322190

"Konkret Realism, Baertling, Jacobsen, Mortensen", katalog med originalgrafik, signerad 94/200, Stockholm 1956

"konkret realism, baertling, jacobsen, mortensen", katalog med originalgrafik, signerad 94/200, stockholm 1956.

Sex stycken serigrafier (två av vardera konstnär). Utställningskatalog nr 219, Liljevalchs Konsthall Stockholm. Totalt tryckt i 2700 exemplar, Nyblom & Co Boktryckeri AB Stockholm 1956. 28 x 22 cm.

Smärre slitage.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Utropspris
3 000 SEK