Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Elio Martinelli

(Italien, 1921-2004)
Elio Martinelli
(Italien, 1921-2004)

Elio Martinelli, golvlampa för Martinelli Luce Italien 1960-tal

Kromad metall, skärm av plast, höjd 122, diameter ca 53 cm

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Utropspris
5 000 SEK

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13