Design ÖvrigtSpring light
1311159

Josef Frank

(Österrike, 1885-1967)
Josef frank,  golvlampa modellnr 1842 för firma svenskt tenn 1900-talets mitt.

Josef Frank, golvlampa modellnr 1842 för Firma Svenskt Tenn 1900-talets mitt

Stomme av mässing, höjd och sänkbar, skärm klädd med tyg, höjd som på bild 127 cm

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Ej funktionstestad. ursprunglig skärm med senare tyg

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Slutpris
5 200
511
608
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
11 apr 14:23
5 200 SEK
11 apr 14:23
5 000 SEK
10 apr 13:01
4 400 SEK
9 apr 20:19
4 200 SEK
3 apr 14:31
4 000 SEK